Protože je moje letošní svatební sezóna u konce a mám trochu více volna, domluvili jsme se s kamarádem a společně vyrazili do Orlických hor, kde jsme nachodili necelých 20 kilometrů.

Výlet jsme naplánovali na na 28. září, tedy na Den české státnosti. Byl čtvrtek, nádherný den, teplo, sluníčko. Sjeli jsme se na parkovišti u nádraží v Jablonném nad Orlicí a vyrazili po zelené směr Suchý vrch. Primárně jsme šli na výlet, ale fotoaparát jsem samozřejmě nemohl nechat doma. A ačkoliv na focení nebylo zrovna ideální světlo, podařilo se mi "cvaknout" několik hezkých fotek krajiny v okolí Suchého vrchu.

Kostel Nejsvětější Trojice v Jamném nad Orlicí

Po necelé půlhodině chůze se před námi začala rýsovat malá obec Jamné nad Orlicí s krásným kostelem Nejvyšší Trojice.

Panorama z cesty na Suchý vrch, louka nad obcí Jamné nad Orlicí.

Před vstupem do lesa jsem nad obcí vyfotil tuto panoramatickou fotku hezké louky s cestou.

Les nedaleko rozcestí U pěti bratří.

Jak jsme procházeli lesem, všimli jsme si, že přes větve smrků krásně prosvítá slunce. To stálo za fotku. Tato vznikla spojením několika snímků vyfocených na výšku.

Vyhlídka na vrchu Bradlo

Na Suchém vrchu bylo rušno, všude samý turista, biker a spousty aut. Kramářova chata byla doslova v obležení... Abychom neztráceli čas vyčkáváním ve frontě na jídlo, rozhodli jsme se dojíst to, co nám zbylo v našich batozích s tím, že se restauraci navštívíme, až se vrátíme zpět do Jablonného nad Orlicí. Jakmile jsme dojedli naše železné zásoby, vydali jsme se po červené směr vyhlídka Bradlo, kde vznikla tato fotka.

Dřevěný most na rozcestí Kobylího dolu.

Z vyhlídky Bradlo jsme se vydali dále směrem k rozcestí U tří pánů, kde jsme sešli z červené a dále pokračovali po modré zpátky do Jablonného nad Orlicí. Po chvíli jsme dorazili na rozcestí U kobylího dolu, kde se přes Černovický potok táhl tento hezký dřevěný mostek.

Když jsme vyšli z lesa, otevřela se před námi nádherná podhorská krajina s cestou, po které jsme se vraceli zpět.

Cesta vedoucí z lesa kousek nad obcí Jamné nad Orlicí.

Cesta z lesa, Jamné nad Orlicí.

Poslední fotkou, kterou jsem vyfotil před tím, než jsme dorazili zpět do Jablonného nad Orlicí bylo toto panorama (obrázek níže) s výhledem na Jablonné v mlhavém oparu.

Panoramatický snímek s výhledem na Jablonné nad Orlicí (v dáli).

Do Jablonného jsme dorazili po půldenní túře a necelých dvaceti kilometrech v nohách. Ano, není to žádný extra výkon, ale zvládne ho i méně zdatný turista. Výlet to je ideální i pro rodiny s dětmi, samozřejmě ne těmi nejmenšími. A pokud rádi fotíte, foťák si určitě vezměte s sebou. Zde je zkrátka co fotit.